Pozytonowa Tomografia Emisyjna (PET-CT) to nowoczesne badanie obrazowe, które można wykorzystać w celu wykrycia i monitorowania leczenia wielu chorób. Badanie PET-CT jest
niezwykle cenne w procesie leczenia chłoniaka Hodgkina. Dwuczęściowy film edukacyjno-informacyjny ma za zadanie pokazać pacjentom oraz ich bliskim czym jest badanie PET-CT oraz w jaki sposób przebiega.

Treści zawarte w filmie ułatwią pacjentom przygotowania do badania oraz pomogą zniwelować stres związany z podaniem radiofarmaceutyku. Z tej część filmu dowiesz się w jaki sposób należy przygotować się do badania PET-CT. Znajdziesz tu instrukcję postępowania przed, w trakcie oraz po badaniu. Dzięki tej części filmu zapoznasz się z procedurą badania oraz zobaczysz jak wygląda podanie radiofarmaceutyku.

Materiał został zrealizowany w Pracowni Pozytonowej Tomografii Emisyjnej Zakładu Medycyny Nuklearnej Centrum Onkologii w Bydgoszczy.
Film powstał na zlecenie firmy Takeda, która pokryła koszty jego przygotowania.

Materiał edukacyjny przeznaczony dla pacjentów i szerokiej publiczności. Przedstawionych informacji nie należy traktować jako porady medycznej.
W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości należy skontaktować się z lekarzem. Wszystkie osoby występujące w filmie wyraziły zgodę na wykorzystanie ich wizerunku.

PL/ADC/17/0068