Pozytonowa Tomografia Emisyjna (PET-CT) to nowoczesne badanie obrazowe, które można wykorzystać w celu wykrycia i monitorowania leczenia wielu chorób. Badanie PET-CT jest niezwykle cenne w procesie leczenia chłoniaka Hodgkina.

Dwuczęściowy film edukacyjno-informacyjny ma za zadanie pokazać pacjentom oraz ich bliskim czym jest badanie PET-CT oraz w jaki sposób przebiega. Treści zawarte w filmie ułatwią pacjentom przygotowanie do badania oraz pomogą zniwelować stres związany z podaniem radiofarmaceutyku. Z tej części filmu dowiesz się czym jest metoda PET-CT, jakie badania łączy oraz do czego jest wykorzystywana. W pierwszej części filmu dr n. med. Bogdan Małkowski tłumaczy istotę badania PET-CT oraz przedstawia obrazy powstałe w wyniku badania PET- CT.

Materiał został zrealizowany w Pracowni Pozytonowej Tomografii Emisyjnej Zakładu Medycyny Nuklearnej Centrum Onkologii w Bydgoszczy.

Film powstał na zlecenie firmy Takeda, która pokryła koszty jego przygotowania.
Materiał edukacyjny przeznaczony dla pacjentów i szerokiej publiczności. Przedstawionych informacji nie należy traktować jako porady medycznej.
W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości należy skontaktować się z lekarzem. Wszystkie osoby występujące w filmie wyraziły zgodę na wykorzystanie ich wizerunku.

PL/ADC/17/0067