Nowotwory to choroba XXI wieku. Dziś wiele z nich można już skutecznie leczyć. Dzięki rozwojowi medycyny, cały czas powstają nowe leki, które dają szansę na długotrwałą remisję lub nawet wyleczenie.

Ania, młoda i aktywna kobieta opowiada o tym, jak wyglądało jej pierwsze zderzenie z chorobą – chłoniakiem Hodgkina. Otwarcie mówi o pierwszych symptomach choroby, leczeniu oraz emocjach, z jakimi się musiała mierzyć. Dzięki ogromnemu wsparciu ze strony rodziny i przyjaciół miała siłę i motywację do walki z chorobą.

Ania po wielu etapach leczenia i nieoczekiwanych zwrotach akcji, jest dziś w remisji. Proces leczenia wiąże się często z niełatwymi emocjami szczególnie, jeśli następuję nawrót choroby.

Dziś Ania czerpie z życia pełnymi garściami. Cieszy się z drobiazgów, docenia możliwość spędzania czasu z rodziną i przyjaciółmi. Zmieniła priorytety i perspektywę postrzegania rzeczy ważnych i tych mniej istotnych. Jest doskonałym przykładem na to, iż mimo nawrotu choroby, warto walczyć o swoje zdrowie, szukać nowoczesnych rozwiązań i… nie odkładać życia na później.

Posłuchajcie, jak ważna jest dobra komunikacja pacjenta z lekarzem i świadomość, że są jeszcze inne, dostępne opcje leczenia.

Film edukacyjny dla pacjentów i szerokiej publiczności powstał dzięki firmie Takeda Pharma.

PL/ADC/20/0012
PL/ADC/20/0013